19.01.2024r. - Dzień Babci i Dzień Dziadka

To szczególnie ważne święta w życiu całej rodziny. Babcie i Dziadkowie mogą się w tym dniu poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo, dzieci bardzo chętnie okazują uczucia seniorom rodu. W dniu 19 stycznia my także obchodziliśmy to wyjątkowe święto. Zaprosiliśmy do przedszkola nasze kochane babcie i dziadków na przygotowany  występ. W ten sposób chcieliśmy podziękować za miłość troskę i ciepło jakim obdarzają nas nasze Babcie i nasi Dziadkowie. Przygotowaliśmy także samodzielnie drobne upominki. Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie nasze serca podzieliliśmy na pól, aby każde       z Was miało w nim odrobinę miejsca,  bo przecież nasze serduszka należą do Was. KOCHAMY WAS !!!

24. 01.2024r. - Z wizytą w Domu Dziennego Pobytu dla seniorów „Senior - Wigor” w Tuszynie

Tego dnia pojechaliśmy z występem z okazji Dnia Babci i Dziadka do seniorów, którzy spotykają się codziennie w domu dziennego pobytu. To trochę jak my w przedszkolu. Seniorzy też mieli dla nas niespodziankę - wystawili dla nas bajkę o przygodach świątecznej gwiazdki. Bardzo nam się podobało. Potem my wystąpiliśmy - recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach. Wręczyliśmy także seniorom drobne upominki. My także otrzymaliśmy prezent - piękną, błyszczącą i mięciutką gwiazdkę do której teraz możemy się przytulać  kiedy jest nam smutno. To był bardzo miły i pełen wzruszeń dzień.

23.01.2024r. - Warsztaty mydełkowe.

Kiedy powstało i z czego robiono pierwsze mydła? Jak dbać o czystość? Tego dowiedzieliśmy się na warsztatach mydełkowych. Dowiedzieliśmy się także co można dodać do mydła aby ładnie pachniało. Samodzielnie wybraliśmy foremki w których nasze mydełka powstały. Dodaliśmy suszone płatki kwiatów i inne dodatki ozdobne oraz olejki zapachowe. Nasze noski nauczyły się rozpoznawać kilka zapachów, bo trzeba przyznać, że było bardzo pachnąco a najbardziej spodobał nam się zapach gumy balonowej. Kiedy mydełka zastygły zapakowaliśmy je samodzielnie, aby zabrać do domu.

01.2024r. - Zabawy na śniegu

Pewnego dnia za oknem zobaczyliśmy śnieg! Padał tak pięknie a my tak długo na niego czekaliśmy. Przecież dzieci uwielbiają zimowe zabawy na świeżym powietrzu. Wyposażeni w nieprzemakalne spodnie i rękawiczki spędziliśmy czas na zabawie, na przedszkolnym placu zabaw. Było wydeptywanie ścieżek i serduszka w śniegu, były aniołki na śniegu, rzucanie śnieżkami do celu, podrzucanie śniegu i lepienie bałwanka.  I choć bałwanek powstał niewielki, bo  śnieg nie chciał się lepić, to dowiedzieliśmy się, że śnieg zmienia swoje właściwości w zależności od temperatury. Było wesoło i radośnie.                  Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.