06.02.2024r. -  obchodziliśmy Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzieci  zapoznały się z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i higieną korzystania z takich urządzeń  jak komputer, tablet czy telefon. Wysłuchały słuchowiska pt.”Sieciaki” i poznały Necia - robota wykonanego przez pewnego chłopca z niepotrzebnych części elektronicznych znalezionych w domu. Wspólnie stworzyły definicję internetu oraz zapoznały się z najważniejszymi zagrożeniami wynikającymi z nieostrożnego korzystania z internetu. Na zakończenie zajęć każde dziecko stworzyło własny, papierowy komputer, który posłużył do codziennych zabaw i sprawił wiele radości.

08.02.2024 - Tłusty czwartek

„Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła tłustych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. Tego dnia     w naszej grupie też królowały pączki. Dzieci dowiedziały się o zwyczaju pieczenia pączków         w ostatni czwartek karnawału. Poznały różne rodzaje tego smakowitego przysmaku - pączki z konfiturką , pączki             z czekoladą i cukrem pudrem, małe i duże - wszystkie wyglądały apetycznie i tak smakowały. Zrobiliśmy opaski, które ozdobiliśmy prawie tak jak dekoruje się prawdziwe paczki i oczywiście nie obyło się bez degustacji, wszystkim bardzo smakowały te okrągłe przysmaki z zarumienioną na brązowo skórką.