20.03.2024r.  -Witaj Wiosenko !

Powitaliśmy pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy z wielką radością wiosnę. Otrzymaliśmy list od Pani Wiosny z zadaniami, które wykonaliśmy. Po wykonaniu zadań z przygotowaną przez naszą grupę Marzanną, wspólnie z całą społecznością przedszkolną, piosenką na ustach i zielonymi balonikami w dłoniach przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta. Nie zapomnieliśmy także o zielono - kwiatowym gaiku, który został z nami w korytarzu naszego przedszkola, by przypominać nam, że wiosna już przyszła, choć jeszcze pogoda płata figle - przecież przysłowie mówi, że "W marcu jak w garncu"

21.03.2024r.-  "Dzień Kolorowej Skarpetki"

Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa - data nieprzypadkowa, bo nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki - nie do pary, okazaliśmy swoją otwartość wobec odmienności, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie.

03. 2024r. - Przedstawienie teatralne

Odwiedzili nas  aktorzy Teatru Akada, którzy wystąpili z przedstawieniem "Wielkanocna bajka, czyli kto podbiera kurom jajka?" Dzieci poprzez odgrywanie ról i aktywny udział w przedstawieniu utrwaliły sobie wiadomości o zbliżających się Świętach Wielkanocnych.