Kwiecień z przyrodą w tle

Kwiecień w grupie I obfitował w różnorodne aktywności. Na początku miesiąca wkroczyliśmy w świat bajek i baśni. Słuchaliśmy i oglądaliśmy w teatrzyku wybrane bajki, a następnie próbowaliśmy opisywać postacie i ich zachowanie. Nazywaliśmy także emocje, które towarzyszyły poszczególnym wydarzeniom ze świata fikcji. Zdradziliśmy także życzenia jakie mogłaby nam spełnić złota rybka. Okazało się, że gdybyśmy rzeczywiście zostali wysłuchani - nasz plac zabaw zmieniłby się w stadninę jednorożców :) Na koniec pomalowaliśmy rybki złotą farbą przy użyciu folii bąbelkowej.

3 kwietnia odbył się w naszej przedszkolnej społeczności „Światowy Dzień Autyzmu – Zaświeć się na niebiesko”. Rozmawialiśmy wówczas o trudnościach z jakimi muszą się mierzyć osoby z autyzmem. Obejrzeliśmy także film edukacyjny „Podróż Marii”, a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną – niebieskie serca

15 kwietnia przyszliśmy do przedszkola ubrani na pomarańczowo. Nie bez powodu – obchodziliśmy wtedy „Dzień Marchewki”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak wygląda marchewka, jak smakuje, pachnie jakie potrawy można z niej przyrządzić  i dlaczego jest taka zdrowa. Dzięki uprzejmości rodziców warzywo to, a nawet nasiona poznawaliśmy wielozmysłowo. Odbyły się także marchewkowe zawody sportowe, zabawy sensoryczne a na koniec samodzielnie przygotowaliśmy sok jabłkowo-marchewkowy. Wybornie smakował z ciastem marchewkowym przygotowanym przez rodziców.

22 kwietnia odbył się „Dzień Ziemi”. Rozmawialiśmy wówczas o tym co cieszy, a co smuci naszą planetę. Obserwując globus udało nam się wyjaśnić, dlaczego nazywana jest często „niebieską planetą”. Następnie bawiliśmy chustą animacyjną i balonem utrwalając sposób w jaki Ziemia okrąża Słońce. Udało nam się również ułożyć i przykleić puzzle z uśmiechniętą Ziemią, a na koniec zasadziliśmy żołędzia. Będziemy obserwować, czy wyrośnie z niego sadzonka dębu, bo przecież nic tak nie cieszy naszej planety jak zieleń drzew.