Wrzesień

We wrześniu wszyscy zdrowi i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola by podjąć nowe zadania i wyzwania jakie stoją przed każdym przedszkolakiem. Pierwsze dni to integracja z nowymi kolegami, wspólne zabawy i adaptacja. W tym miesiącu miały miejsce następujące wydarzenia : Dzień Marzyciela – w tym dniu w oparciu o wiersz „ Dyzio marzyciel” dzieci opowiadały o swoich marzeniach a następnie przy użyciu materiałów zgromadzonych w kąciku plastycznym ,miały możliwość przelać swoje marzenia na papier. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno – ruchowych, tanecznych, konkursach, rozwiązywały zagadki. Był to czas na miłą, radosną zabawę,      a przede wszystkim na zintegrowanie się grupy. Na koniec dzieci wykonały plakat wspaniałych przedszkolaków, otrzymały dyplom i odznakę przedszkolaka a na koniec udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek - pyszny murzynek      i szarlotkę oraz jabłkowy soczek . Dzień Chłopaka – tego dnia dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz wręczyły dyplom Super chłopaka i drobny upominek, wywołując uśmiech na twarzach chłopaków.