Listopad

W listopadzie przedszkolaki przygotowały się do obchodów Święta Niepodległości, o godzinie 11.11 odśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersze . „ Inny nie znaczy gorszy” – Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Poszerzanie wiedzy na temat tolerancji. Zaszczepianie u dzieci zrozumienia           i sympatii dla ludzi wykluczonych z powodu swojej odmienności. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - dzieci zapoznały się ze swoimi prawami jak i obowiązkami. Na zakończenie wykonały prace plastyczną , w której zilustrowały wybrane przez siebie „ prawo”, a następnie starały się uzasadnić swój wybór. Domowy kącik kulinarny – „ Pieczemy ciasto” Pieczemy ciasto – czerpanie radości ze wspólnej pracy. Poznawanie urządzeń – sprzętów gospodarstwa domowego, ułatwiających przygotowanie posiłków. Rozbudzanie zainteresowań kulinarnych. Dzień Pluszowego Misia – zapoznanie dzieci z historią pluszowego misia , zabawy z pluszowym misiem, zagadki, wdrażanie dzieci do poszanowania zabawek. Zabawki – zabawki z wełny na szydełku. Babcia jednego z naszych przedszkolaków Huberta, pokazała nam jak krok po kroku z włóczki przy pomocy szydełka powstają piękne zabawki .