Grudzień

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, na którego z dużą niecierpliwością czekały przedszkolaki. Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezent, był też prezent dla całej grupy, gra planszowa oraz teatrzyk kamishibai, który został zakupiony na grupę przez rodziców. Spotkanie minęło w miłej atmosferze, dzieci w podziękowaniu przedstawiły krótki program słowno – muzyczny. 14 grudnia odbyła się uroczystość choinkowa, na którą zostali zaproszeni bliscy, rodzice oraz dyrekcja. Przedszkolaki zaprezentowały program słowno – muzyczny, recytując wiersze ,śpiewając piosenki solo               i w grupie, przedstawiły, krótką inscenizację oraz zimowy taniec z rekwizytami. W trakcie uroczystości popłynęły świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie, pojawił się Mikołaj z prezentami a na zakończenie dzieci obdarowały swoich bliskich wykonanymi samodzielnie Skrzatami z sosnowych szyszek. Uczestniczyliśmy w audycji muzycznej „ Wyjątkowy gość” oraz udaliśmy się na wycieczkę autokarową do kina Tomi w Pabianicach na bajkę pt. „Trole”.