11.10.2023r. – Wycieczka do mini zoo w „Dobroniance”

Dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami i rozwijania swojej wiedzy oraz wrażliwości przyrodniczej. Z ogromnym zainteresowaniem i dociekliwością słuchały opowiadań pana przewodnika o oglądanych zwierzętach, a także głaskały i samodzielnie karmiły wybrane gatunki zwierząt. Potem odpoczywały na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw i dmuchanych zjeżdżalniach oraz podziwiały to urokliwe miejsce w jesiennym „dyniowym” wystroju.

12.10.2023r. - Dzień Chłopaka i Dziewczynki

Tego dnia wspólnie świętowaliśmy przypadający na 30 września Dzień Chłopaka i 11 października Dzień Dziewczynki. Dzieci zastanawiały się, co to znaczy być dżentelmenem i damą i czy szacunek i uprzejmość należą się innym każdego dnia, czy tylko od święta. Przez cały dzień zgodnie bawiły się, uczestniczyły w przygotowanych przez wychowawcę konkursach. Potem były życzenia i własnoręcznie przygotowane dla siebie nawzajem laurki. Na koniec przedszkolaki otrzymały imienne dyplomy Super Dziewczyny i Super Chłopaka a także upominki przygotowane przez rodziców. Nie obyło się również bez pysznego, przepięknie przygotowanego poczęstunku.

13.10.2023r. – Przedszkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzieci w odświętnych strojach wzięły udział w przygotowanej przez grupę IV akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie złożyły życzenia swoim Paniom i innym pracownikom przedszkola dziękując za codzienną troskę, naukę i opiekę. Do życzeń przyłączyli się również rodzice przygotowując dla nas piękne upominki.16.10.2023r. – Przedstawienie teatralne „Dlaczego Marta jest uparta?”