Styczeń

09.01.2024r. – Warsztaty mydlarskieDzieci poznały historię mydła, przypomniały sobie technikę prawidłowego mycia rąk oraz podstawowe zasady higieny. Następnie pod opieką pań prowadzących warsztaty i swoich opiekunów wykonały kolorowe, pachnące mydełka.

12.01.2024r. - Zimowa Olimpiada Świąteczna w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sportowa wyprawa” edycja 2023/2024. Dzieci na rozgrzewkę zatańczyły zumbę, a potem wzięły udział w konkurencjach sportowych o charakterze świątecznym. Samodzielnie wykonały też „Zielony serniczek”, który z apetytem zjadły po zakończonej olimpiadzie. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną grupową pt. „Malujemy choinkę”. Każdy mały sportowiec został nagrodzony medalem.

18.01.2024r. – Dzień Bałwana

Dziś Bałwanek towarzyszył dzieciom w zabawach ruchowych, matematycznych oraz ćwiczących orientację w schemacie własnego ciała. Bałwanki powstały też w ogrodzie przedszkolnym.

22.01.2024r. - Dzień Babci i Dziadka z udziałem zaproszonych gości.

Dzieci w odświętnych strojach wystąpiły przed swoimi dziadkami recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Złożyły też swoim bliskim serdeczne życzenia i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Był też słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

24.01.2024r. – Bal Karnawałowy

Dzień szalonej zabawy! Każde dziecko przebrane i uśmiechnięte od ucha do ucha. Głośna muzyka, ciekawe konkursy i zabawy prowadzone przez wodzireja. Pamiątkowe zdjęcia. To był prawdziwy Bal Karnawałowy!