09.01.2024r. Warsztaty mydełkowe

„Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję, mydło, mydło pachnące jak kwiaty na łące…”- mówią słowa dziecięcej piosenki, a w styczniu przedszkolaki miały niecodzienną okazję do samodzielnego wykonania mydełek. Same decydowały również o wyborze dodatków i zapachu, aby stworzyć jak najprzyjemniejszy aromat podczas toalety. Przypomniały sobie też, jak ważne jest przestrzeganie higieny oraz dowiedziały się, w jaki sposób powstało mydło. Z kolorowymi i pachnącymi wyrobami zadowolone wróciły do domów.

24.01.2024r. Bal Karnawałowy

24-go stycznia odbył się w przedszkolu huczny Bal Karnawałowy. Dzieci w strojach ulubionych bajkowych postaci i bohaterów przekroczyły progi swoich sal i opowiadały o swoich przebraniach. Następnie wspólnie do upadłego bawiły się w rytmie popularnych piosenek z repertuaru dziecięcego. Czas ciekawymi zabawami, konkursami i konkurencjami urozmaicała nam pani animator. Zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

26.01.2024r. Dzień Babci i Dziadka

26-go stycznia dzieci od rana wypatrywały zaproszonych do przedszkola gości. Były to Babcie oraz Dziadkowie, którzy przybyli, aby swoją obecnością uświetnić występ z zapałem przygotowywany od wielu dni przez przedszkolaki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a na koniec podarowały Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Wspólne świętowanie zakończył poczęstunek przygotowany przez Rodziców.