Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny samodzielnie, bez towarzyszenia osoby dorosłej, korzystać z Internetu, to jednak o bezpieczeństwie w sieci warto z nimi rozmawiać od najmłodszych lat. Dzieci obserwują nas - dorosłych, jak korzystamy z sieci i przejmują nasze nawyki i przyzwyczajenia, stąd możemy mówić o biernym ich uczestniczeniu w cyfrowym świecie w zasadzie od urodzenia. 6 lutego dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Tłusty czwartek

Przybliżyliśmy przedszkolakom tradycje karnawałowe, zgodnie z ludowym powiedzonkiem: " Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła", dzieci poznały ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału, a rozpoczęciem postu.  Następnie odbyła się degustacja.

Walentynki

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, kodowały. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom i koleżankom.