LISTOPAD

Dnia 21 listopada nasza grupa spotkała się z Panią pielęgniarką. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Udzielając odpowiedzi na pytania wykazaliśmy się dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Nasze największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyła do nas Pani, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. W czasie spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę pt. "Pasta, szczotka, kubek, ciepła woda..." Wizyta Pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem dyplomu z podziękowaniem.