Miesiąc grudzień jest wyjątkowym czasem dla przedszkolaków.

Dnia 5 grudnia dzieci już od samego rana z niecierpliwością czekały na spotkanie z wyjątkowym gościem - Mikołajem. Przybył on do przedszkola z workiem pełnym prezentów. Został gorąco przywitany przez dzieci, które z tej okazji zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. Gość pochwalił dzieci i pytał czy były grzeczne. Następnie wręczył każdemu dziecku prezent. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z upominków. Na koniec dzieci zrobiły zdjęcia z Mikołajem, które będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. To nie koniec niespodzianek.

Dnia 19 grudnia odbyło się w grupie II spotkanie wigilijne, na które zaproszeni zostali rodzice dzieci, a także Pani Dyrektor Dorota Sawicka oraz Pani Wicedyrektor Aleksandra Gulazdowska. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali wyznaczone im role. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną pięknymi kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem była idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności i podziękowania od Pani Dyrektor. Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek, który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.